Sport i fitnessAtletici

Tanith Belbin - poznati američki umjetnički klizač

Tanith Belbin - poznati američki i kanadski umjetnički klizač. Ona ima dvojno državljanstvo, ali SAD je zastupljena u međunarodnoj areni. Nastupala je na ledu s Benjaminom Agosto. Par puta su osvojili nacionalnih prvenstava i svijeta. Belbin i Agosto karijeru završio 2010. godine. U ovom članku ćemo opisati kratak životopis talentiranih natjecatelja.

Rana karijera

Tanith Belbin rođen je u Kingston (Kanada) 1984., ali je odrastao u gradu Kirkland. Prije preseljenja u Pennsylvaniji Aston djevojka mnogo godina obučeni u Kantonu (Michigan).

Majka budućeg natjecatelja - Michelle - radila kao kostimograf. Dakle, problemi s izborom haljina na Tanit nije. Rano u svojoj karijeri djevojke sudjelovale u paru u umjetničkom klizanju i led ples. Ali onda sam odlučio da se usredotoči na drugom distsipilne. Belbin prvi trener bio je Pol Virts. Pod njegovim vodstvom, sudjelovala je u led ples s Liamom Dogerti. Ne zaboravite na djevojke i par klizanje. U ovoj disciplini, njen partner bio Ben Barukko.

međunarodnoj razini

Godine 1998. Tanith Belbin preselila iz Kanade u Detroitu. Igor Shpilband (novi trener) staviti u par natjecatelja s Benjaminom Agosto. Prvi uspjeh sportaša postao brončana na juniorskom Svjetskom prvenstvu. I onda je par osvojio srebro na američkim prvenstva. Dakle, Benjamin i Tanith automatski kvalificirani za ZOI 2002. Belbin ali nije mogao ići na njega. Djevojka nije bio američki državljanin.

Torino

Zatim Tanith Belbin Benjamin Agosto odlučio da se usredotoči na međunarodnim i državnim natjecanjima. Kao rezultat toga, sportaši osvojili srebro na svjetskom prvenstvu i četiri puta osvojio prvenstvo SAD. Zabrinuti navijači par odlučio sudjelovati u njihovim životima. Oni su potpisali peticiju kako bi se omogućilo Belbin postati građanin Sjedinjenih Država prije roka. Neki ljudi vjeruju da je ubrzavanje ovog procesa nije baš fer. Mnoge izvrsne strani sportaši u to vrijeme bio odbijen ranu registraciju građanstva. Ali Tanith je vrlo sretan! Tako je stekla pravo sudjelovanja na Olimpijskim igrama 2006. godine. Belbin potpuno opravdano njihovo povjerenje. Zajedno s Agosto sportaš osvojio srebro u Torinu. Ova pobjeda je za US skejtere postignuća. Prvo, takav rezultat, američki led plesači još nisu pokazali. I drugo, posljednje olimpijske medalje u ovoj disciplini primio je predstavnike SAD davne 1976. godine.

Promjena trenera

Uskoro Belbin i Agosto osvojio peti naslov u nacionalnim prvenstvima. A onda smo otišli na Svjetsko prvenstvo. Postoji nekoliko je došao na četvrto mjesto zbog pada Tanith Belbin u obveznom plesni program. U 2008. godini, klizači odlučili pobjeći od Igor Shpilband, koji ih je trenirao već gotovo deset godina za redom. Novi nastavnici i Benjamin Tanit postao Gennady Karponosov i Natalia Linichuk.

2008-2009

Na početku sezone Belbin i Agosto osvojio dvije srebrne medalje na Grand Prix „Cup of China” i „Skate America”. U izvornom plesu Benjamin ozlijedio leđa, a od konačna morao biti napušten. Iz tog razloga, par propustili natjecanje zemlje. Međutim Agosto imati vremena da se oporavi za Svjetsko prvenstvo. Benjamin i onda Tanith dobio srebro. Samo jedan bod ispred Ruski klizači Domnina i Shabalin.

2009-2010

Sezona počela s par pobjeda u fazama Grand Prix. Ali onda Tanith imao problema sa zdravljem, a sportaši odbio sudjelovati u finalu. Državno prvenstvo 2010 Agosto i Belbin priznao mlađi Charli Uaytu i Meryl Davis. Dalje, par je sudjelovao u Olimpijske igre u Vancouveru, koja je bila u mogućnosti da se samo 4. mjesto. Tada, umjesto da ide na Svjetsko prvenstvo, Benjamin i Tanit otišao na turneju sa predstavom „Smakers Stars”. Nakon diplomiranja par najavio svoju mirovinu.