Sport i fitnessBorilačke vještine

Anastasia Baryshnikova: pobjednik Olimpijskih igara u Taekwondou

Postoji mnogo vrsta borilačkih vještina, ali program Olimpijade uspio je dobiti samo taekwondo, koji služi kao dobar poticaj za privlačenje sportaša u ovaj sport. Postupno počinje uživati u popularnosti u Rusiji, a jedna od najjačih žena u kategoriji težine je dobitnica Olimpijskih igara u Taekwondo Anastasia Baryshnikova.

počevši od ceste

Nisu svi roditelji željni dati svoje kćeri na vlast borbe. Tako se Anastasia Baryshnikova nije odmah našla u taekwondou.

Rođena je 1990. godine u Chelyabinsku, u najobičnijoj obitelji. Sestri Mamma, koji je još bio mali, uzeo je pero u ritmičku gimnastiku. Već tri godine djevojka je marljivo angažirana u jednom od najljepših i ženskih sportova, postavljajući temelje svoje plastike i istezanja, što će joj biti korisno u budućnosti.

Međutim, Nastya nije imala puno šanse da postane druga Alina Kabaeva, budući da je bila nešto velika za ritmičku gimnastiku i istaknula se među njezinim minijaturnim djevojkama u sekciji.

Kad je Anastasia Baryshnikova imala deset godina, naglo je promijenila svoj sportski specijalitet i preselila se u odjeljak taekwondo, gdje joj je pomogla gimnastička obuka. Prvi trener djevojke bio je Mikhail Igorevich Puzikov, s kojim je dosad radila.

Trenutni polijetanje

Taekwondo za Anastasia Baryshnikova postala je idealan sport. Odmah je počela postići nevjerojatan napredak. Već u dobi od 19 godina krenula je do polufinala Svjetskog kupa u Kopenhagenu. Ovdje uralochka izgubio do iskusnijeg suparnika, ali bio je rehabilitiran u utakmici za treće mjesto, osvojivši brončanu medalju.

Godinu dana kasnije više se nije poznavala na Europskom prvenstvu. U nedostatku predstavnika Koreje, Kine i Japana, koji se smatraju divovima taekwondoa, Anastasia Baryshnikova je psihički oslobođena i osvojila kontinentalni turnir u izvrsnom stilu. Posebno je ugodno za nju bila činjenica da je postigla ovu pobjedu u svojoj rodnoj tribini.

Godine 2011. Anastasia Baryshnikova je ponovila uspjeh prije dvije godine, ponovno postajući treća. Međutim, glavni turnir je bio naprijed, bio je potrebno odabrati za Olimpijske igre.

Brončani London

Čak ni najcjenjeniji sportaš nije oslobođen obveze da se upušta u glavni turnir u četvrtom stoljeću kroz seriju kvalifikacijskih natjecanja. Pravi test za Anastasia Baryshnikova bio je njezin prvi olimpijski izbor.

Prestižni rejting turnir u Azerbajdžanu, održan u studenom 2011., bio je odlučujući u nizu kvalifikacijskih natjecanja. Tada su u Bakuu gotovo svi najjači sportaši riješili problem izbora za Olimpijadu u Londonu.

Anastasia Baryshnikova se pouzdano nosila s najjačim suparnicima iz Maroka i Dominikanske Republike i otišla do polufinala, gdje je čekala jaku francusku Gladys Epange.

Borba se pokazala vrlo tvrdoglavom pa čak i nekoliko sekundi prije kraja, Anastasia je precizno udarila glavom Epangea, ali suci to nisu primijetili i osvojili pobjedu iskusnijem suparniku. Anastasia nije razbila nepravedni poraz, a pobijedila je turskog Nur Tatara u brončanu utakmicu, nakon što je osvojila željenu kartu za London.

Na Olimpijadi ova je priča gotovo ponovljena. U polufinalu je Anastasia Baryshnikova izašla protiv srbijanskog Taekwondo igrača, koju je već pobijedila, ali se uspjela osvetiti. U bitci za treće mjesto sve je bilo odlučeno u dodatnom vremenu, ali nakon što je potresao živce trenera, Chelyabinskova sportašica je mogla nanijeti "zlatni" udarac i postati brončani medalist Olimpijskih igara.

Posljednjih godina

Sljedeći olimpijski ciklus nije bio tako uspješan za Anastasia Baryshnikova. Ostala je bez medalja na svjetskim prvenstvima, pogotovo gubitak na domaćem turniru bio je sramota. Već u drugom krugu, Anastasia je izgubila djevojku iz Koreje, Hwang Kyung-sung, i propustila odlučujući udarac na kraju bitke.

Ipak, dvaput je postala prvak Europe dvaput u 2012. i 2014. godini, a 2015. osvojila je prve europske igre u Bakuu. Osvojivši prestižni turnir u Turskoj, koji je imao status G4, uspjela je osvojiti olimpijsku licencu.

Na Olimpijadi - 2016., Anastasia Baryshnikova je vozila kao omiljena, ali nije uspjela ponoviti uspjeh Londona, zaustavivši se na prvoj polovici finala.

Osobni život

Život profesionalnog sportaša koji se natječe na najvišoj razini, sastoji se od beskrajnih treninga i naknada. U takvom bijesnom ritmu nije uvijek moguće pronaći vrijeme za osobni život, pa nije iznenađenje da se vaš izabrani Anastasia Baryshnikova susreo u dvorani za obuku. Djevojka voli provesti sparing sa muškim sportašima, od kojih je jedan Ivan Toptygin. Dečki su neko vrijeme povezivali nježnu vezu, ali u nekom trenutku sve je završilo.

Zajedno s Anastasiya Baryshnikovom, brončanu medalju u Londonu također je osvojio taekwondoist Aleksej Denisenko. On je postao najvažniji čovjek u svom životu danas. U prosincu 2016. godine službeno su potpisali, nakon čega je Anastasia ostala živjeti sa suprugom u svom rodnom Bataysu.

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.