Vijesti i društvoSlavne osobe

Ruski taekwondoist Alexey Alekseyevich Denisenko: biografija, postignuća i zanimljive činjenice

Denisenko Alexei - poznati domaći sportaš, Taekwondo. Dvaput je postao dobitnik nagrade na Ljetnim olimpijskim igrama. Prvak Rusije, višestruki sudionik i dobitnik europskih i svjetskih prvenstva. Član prve europske igre u Baku, gdje je postao brončani medalist. Ima titulu počasnog magisterija ruskog sporta.

Biografija sportaša

Denisenko Aleksey je rođen u malom gradu Bataysu, koji se nalazi u regiji Rostov. To se dogodilo 1993. godine.

Denisenko Alexey u dionici Taekwondoa donio je njegov otac kada je imao samo 8 godina. Otišao je u školu. Na istom mjestu, junak našeg članka susreo se sa svojim prvim trenerom, koji je zvao Alexander Shin.

Otac budućeg šampiona uzeo je svog sina upravo u tom sportu, jer je želio da izgleda kao idoli svoje mladosti - Jackie Chan i Jean-Claude Van Damme.

Pripremajući se za sportsku karijeru, njegov otac je započeo Denisenka Alekseja od prvih godina svog života. Bili su angažirani na temperiranju tijela. Uostalom, u početku je Alex bio vrlo bolno i slabo dijete.

U početku, Alexei nevoljko otišao na odjeljak, ali postupno postao uključen. Počeo je imitirati idole svojih oca i obnovljenom energijom počeo se baviti Taekwondoom.

Otac kaže da je Alex često želio napustiti sport, ali na kraju je odustao od ideje. Čak i unatoč činjenici da je morao doći do vlaka kroz cijelu Don na brodu. Takvi su problemi nastali tijekom izgradnje Mosta Vorosilovskog u Rostovu . Zbog popravka, javni prijevoz do desne obale Don, na kojem je trenirao, nije išao. Stoga sam morao koristiti brod. I vratiti se kući kasno navečer na posljednjem autobusu.

Osobni život

Osobni život u karijeri sportaša igra veliku ulogu samo od nedavnih vremena. Prije toga bio je potpuno usredotočen na sport.

Nedavno je, u prosincu 2016. godine, oženio hrvicu taekwondoa Anastasia Baryshnikova, brončanu medalju Olimpijskih igara u Londonu, trostruko europskog prvaka, koji je dvaput osvojio brončane medalje na svjetskim prvenstvima.

Olimpijada u Londonu

Alexei Denisenko u taekwondou počeo je pokazati dobre rezultate od prvih turnira mladih. Uskoro je dobio bilješku trenera nacionalne reprezentacije.

Uspjeh na međunarodnoj sceni omogućio mu je sudjelovanje na Ljetnim olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine. U to je vrijeme bio nepotpun 19 godina. Denisenko je nastupio u najlakšoj kategoriji težine - do 58 kilograma.

Ruski put započeo je pobjedu u preliminarnom krugu, jer je bio mlad, nepoznat svima, sportaš s niskim osobnim ocjenama. U prvoj borbi na Olimpijadi, junak našeg člana susreo se s Costa Ricanom Heinerom Oviedoom. Ruski je osvojio sigurni pobjedu 5: 2.

U četvrtfinalu Alexei Denisenko se suočio s kineskim sportašem Wei Zhengyangom na Olimpijadi. Ovaj put se borba pokazala trajnom, dugom i još učinkovitijom. Denisenko je osvojio 10: 7. Najviše napeta bila je polufinalna borba, u kojoj je Alexei u tvrdokornoj borbi izgubio južnokorejku Lee De Hun s rezultatom 6: 7. Usput, prekršitelj Rusa u finalu pretrpio je porazni poraz od Španjolca Huela Gonzaleza 8:17.

Ali Alexei Denisenko u utakmici za treće mjesto, u tzv. Utješnoj finalu, osvojio je australski Safwan Khalil 3: 1. Tako je mlada Ruska osvojila svoju prvu olimpijsku medalju. Na londonskim igrama, to je bila samo jedna od dvije brončane medalje ruske reprezentacije u taekwondou.

Europsko prvenstvo u Azerbajdžanu

Sljedeći veliki međunarodni turnir bio je Europsko prvenstvo, koje se održalo u Bakuu, glavnom gradu Azerbajdžana. Alexei Denisenko, taekwondo u biografiji sportaša u to doba igrao je odlučujuću ulogu, turnir je odabran bez ikakvih problema.

Na natjecanjima je nastupio u težinskoj kategoriji do 68 kilograma. Nakon prevladavanja preliminarnih krugova, sportaš je došao do odlučujuće bitke. U finalu se susreo s Turk Servetom Tasegulom, ali je izgubio.

U ekipnom je susretu ruski reprezentativac zauzeo drugo mjesto, osvojivši dva zlata, tri srebrne i dvije brončane medalje. Veći su bili samo Hrvati.

Svjetsko prvenstvo u Rusiji

Godine 2015. postigao je pravo da govori na Svjetskom prvenstvu Alexei Denisenko. Taekwondo je u biografiji sportaša do tada imao ključnu ulogu.

Heroj našeg članka ponovno se borio u težinskoj kategoriji do 68 kilograma. I u završnoj utakmici ponovno se pridružio turskom servetu Tasegulu. I opet je izgubio.

Općenito, ruski tim je bezuspješno nastupao na svjetskom prvenstvu, uzimajući samo 12. mjesto. Na prasilji našeg tima nije bila nagrađena jedino zlato, samo dva srebra (od kojih je jedna osvojila Denisenko) i pet brončanih.

Europske igre u Bakuu

Godine 2015. sudjelovao je na sljedećim velikim međunarodnim natjecanjima Alexei Denisenko. Taekwondo je ušao u program prvih europskih igara. Ovo je analogija Olimpijade, ali samo za europske ekipe. U početku je pretpostavljeno da će se održavati samo ljetne igre, ali sada sve više i više prijedloga za organizaciju i zimske europske igre. Valja napomenuti da na drugim kontinentima takva natjecanja postoje već duže vrijeme. Na primjer, Panamericke, Panafricke ili Pan-arapske igre.

Na tim početcima je započela finalna faza 1/8 Alexei Denisenko. Bio je suočen sa sportašem San Marino Michele Ceccarone. Ruski je pouzdano pobijedio 19: 1. U četvrtfinalu, junak našeg članka jednako se pouzdano bavio Englezom Martinom Stamperom - 18: 6.

Problemi su započeli tek u polufinalu s domaćinom stranice, azerbajdžanski Aikhan Tagizade. U tvrdoglavom dvoboju Denisenko je izgubio 5: 7. U borbi za treće mjesto, ruski je upoznao svog dugogodišnjeg suparnika - Turk Servet Tasegul. Ovaj put su Turci neočekivano izgubili u finalu 1/8 u polu Karol Robak - 9:21.

Dvoboj za treće mjesto bio je učinkovit. Denisenko napokon uspio pobijediti - 19:16.

U timskom događaju na Europskim igrama, Rusi su postali treći, izgubili Azerbajdžanima i Britancima.

Druga olimpijada

Godine 2016., u 22, sudjelovao je u drugoj Olimpijskim igrama Aleksej Denisenko. Taekwondo na Olimpijadi bila je relativno mlada, ali već voljena disciplina.

U kategoriji težine kruna do 68 kilograma Denisenko je ponovno bio jedan od favorita. U finalu 1/8, lako se bavio s venezuelanskim Edgarom Contrerasom - 12: 2. U četvrtfinalu se susreo s Turkom Tazegulimom, ali ovaj put bio je opet jači od protivnika koji je redovito izgubio. Ruski je osvojio 19: 6.

U polufinalu je pobijedio belgijski Jahad Ashab 6: 1. Alexei Denisenko u finalu došao je sa sportašem iz Jordana Ahmadom Abagaushom. Bez obzira koliko se heroja našeg članka oduprla, priznao je 6:10.

Ova srebrna medalja bila je jedina osvojena Rusi na ovim igrama. S tim rezultatom u timskom događaju, podijelili su deveto mjesto s Meksikom, Nigerom, Srbijom i Francuskom.

Na putu do prvenstva

Sada Alexey Denisenko i dalje trenira teško da konačno osvoji zlatnu medalju na velikim međunarodnim natjecanjima. Kao što vidimo, dosad nije postignut takav uspjeh.

Trenutno, Denisenko živi u svom rodnom gradu - Bataysu. Paralelno s sportskom karijerom studira u Naberezhnye Chelny.

Sa suprugom Denisenkom planira provesti tandem na nadolazećim Ljetnim Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine.

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.