Sport i fitnessEkstremni sportovi

Kanadski vozač auto utrka Vilnov Zhak: biografija, dostignuća u sportu

U svijetu motosporta postoji mnogo jahača, koji neprestano privlači pozornost i stručnjaka i javnosti. Mnogi od njih su dovoljno svijetle služiti dugi niz godina. Jedan od onih koji su uključeni u skupini od najboljih majstora u vožnji sportskih automobila, je Vilnev Zhak. Njegova sudbina i sportski život će se raspravljati u ovom članku.

rođenja

Naš junak je rođen 9. travnja 1971. u obitelji vozača utrka. Njegov otac - Zhil Vilnev - 1978. mogla postati srebrna Svjetskog prvenstva u seriji „Formule 1”, nakon čega cijela obitelj preselila da živi u Monaku.

U školi, Jacques je imao prilično dobre performanse. Pogotovo s obzirom da je lako matematike i fizike. Međutim, mladić je uvučen u svijet utrka. Već pet godina, on je pokušao voziti oca, te u dobi od deset godina - motocross bicikle. Tragično, Vilnev Zhak je izgubio oca (umro je tragično) u kratkom vremenu i nije mogao odlučivati o svojim hobijima: bio je aktivno uključen u skijanju, posvetio se glazbi, matematike, plaćeni pozornost na automobile.

Početak utrke karijere

U dobi od petnaest godina, mladi kanadski ide najbolje u to vrijeme utrke škole, koja je na čelu s Dzhim Rassel. Tih dana bilo je najbolja škola koja priprema vozače za „Formula Ford - 1600”.

Godine 1987. Jacques ide u drugu školu za vozače koji se nalazi u Shennonvile. Tamo je sudjelovao u utrkama pod nazivom Alfa talijanski Touring automobila.

U razdoblju 1989-1991 Vilnev Zhak je otišao u „Formuli 3” u Italiji. Tu je izvodio udarac, ali ne onoliko koliko je želio lokalnoj publici, i prisjećajući se odlične i brze vožnje njegov pokojni otac.

Premještanje u Japan

Godine 1992, sportaš je nastavio svoju trkaću karijeru u Japanu. Već u prvoj sezoni, on je bio u mogućnosti da se konačno drugo mjesto i dobiti poziv na prvenstvu, „Formula Toyota Atlantic”, koji je osvojio pet utrka, a na kraju sezone postane treći u ukupnom poretku. Ondje je dobio titulu „Rookie of the Year” za uspješno obavljanje i pobijediti 7 pole pozicije.

Više od jedne

Posebno mjesto u životu vozača i do danas traje čovjeka po imenu Kreyg Pollok. Da je za Jacques i menadžer i starijeg prijatelja i učitelja. On je bio taj koji je riješio sve financijske probleme kanadski i zaključio financijskih ugovora. Dakle, znajući mogućnosti Jacques, 1994, Craig pomaže da ode u „Indy”.

Natjecanje u Americi

Govoreći na „Indy”, Vilnev Zhak u prve tri utrke nije osvojio ništa. Međutim, u četvrtom utrke je bio u stanju pokazati da nije za ništa je sin poznatog racer, završivši na drugom mjestu. U rujnu 1994. godine, kanadski je mogao uzeti prvo mjesto na stazi Elkhart Lake.

Sve u svemu, u prvoj sezoni, Jacques je dobio 94 poena i postao šesti u prvenstvu, i ponovo osvojio nagradu u kategoriji „Newcomer of the Year”. Pokojni Zhil Vilnev bi biti ponosan na svoga sina.

Sljedeće sezone za talentiranog vozača postao je više nego uspješan. On bi mogao postati prva 4 puta, jednom svake sekunde, a dva puta treća na postolju, što mu je rezultat zaradio dugo očekivani naslov prvaka. Zbog toga mu je dodijelio naslov „Sportaš godine” kod kuće. Usput, da Villeneuve nije trkač u Kanadi nisu primili ovaj značajan u mnogim standardima naslov.

Prijelaz na „Formula 1”

16. kolovoz 1995 Zhak Vilnev, čija biografija je bogato raznim svijetlim događaja i postignuća, otišla u Royal utrke u momčadi, „Williams”. Treba napomenuti da je ranije, nitko od pilota uspješno nastupio u „Indy”, nije bio u mogućnosti uspješno obaviti u „Formuli 1”. Međutim, vlasnik tima i uzeo priliku, kako se ispostavilo, nije izgubio.

Već 10 ožujak 1996 kanadski senzacionalno uzeo pole position na stazi za vrijeme Grand Prix, „Formula 1” u Australiji, nadmašivši čak i njegov iskusni suigrač Damon Hill, s kojim je formirana tovarscheskie odnos. Prema rezultatima, Jacques je bio drugi utrka, a pobjeda spriječiti problem sa sustavom goriva.

prva pobjeda

Po prvi put na vrhu korak postolju Villeneuve je završio 28. travnja 1996. na najstarijem stazi Grand Prix, „Formula 1”. Glavni konkurenti za to vrijeme je imao brdo, Coulthard i Schumacher. Međutim, kanadski je uspio provaliti u glavnom odmah od početka i održavati vodeću poziciju do kraja utrke. Bez sumnje, to je značajan uspjeh, a kanadski nije govorio samo stručnjaci, ali i publika s novinarima.

Sljedeća pobjeda Villeneuve je bio na Silverstoneu. Jacques je bio vrlo upoznat s ovom putu i bio je u mogućnosti da samo izvući pobjedu. I nakon mađarskom Grand Prix, gdje je ponovno postao kanadski prvi put počeo govoriti o tome već kao kandidat za naslov prvaka.

Odlučujući utrka

Prvenstvo naslov 1996. godine utvrđena je na putu u Japanu pod imenom Suzuki. 13. listopada Hill ipak uspio izvući prvenstvo, a Villeneuve završio na drugom mjestu s 78 bodova i postaje ponovno „Rookie of the Year”. On je bio u mogućnosti voziti 92,2% od svih nizova prvenstvo i postati najstabilniji vozač koji je postigao u prosjeku 4,87 bodova po utrci.

prvenstvo 1997

Početak prvenstva ispostavilo da Kanađana je izuzetno nervozan. Grand Prix, koji je održan u rodnom zidovima, pokazali neuspješnima za njega. Otišao je sa staze u drugom krugu, a zbog vlastitih pogrešaka.

Provjerite u Francuskoj je također pokazao neuspješnim. Villeneuve završio na četvrtom mjestu i na kraju je pao iza Schumachera u ukupnom poretku na 14 bodova, što je značilo samo jedno: osvojiti naslov svjetskog prvaka morao je uspješno obavljati.

Do posljednjeg Grand Prix sezone, njemački samo jedan bod ispred Kanađana, a za vlastitu prvenstva trebao bi sigurno dobiti Jacques na stazi u posljednjoj utrci.

Posljednja utrka sezone održana je u Španjolskoj. Schumacher je od prvih sekundi praska naprijed, Villeneuve je iza - opet je patio od izuzetno neodlučan početka. Za 47 kanadski raspona bilo je iza njemačkog, ali onda se dogodilo nešto što se ne očekuje jedan. Kada pokušate prestići Schumachera Villeneuve napravio manevar u kojem Crveni barun reagirala izuzetno agresivno. Kao rezultat toga, automobil „Ferrari” Michael je otišao sa staze, a Jacques je ostao u utrci, nastavljajući voziti vrlo pažljivo, nastojeći ne prestigne nekoga, jer je glavni cilj bio da završi u bodovima. Kao rezultat toga, utrka je osvojio reprezentativni Häkkinen Finske, kojima je ovo bila prva pobjeda u karijeri u to vrijeme, a Villeneuve je bio treći. No taj rezultat mu je omogućilo da postane dvadeset šestog svjetski prvak BiH.

Briga iz Williamsa

Godine 1998. sve „Formula 1” ekipa je počela nastupati po novim pravilima. Promjene obećao uzbuđenje i intrige, ali s novim idejama ... moramo pripremiti unaprijed, a vlasnik „Williams” pokazalo je neizreciv glupost - izbačen iz „stabilnog” najbolji inženjer modernosti Endriana Newey. Kao rezultat toga, cijeli tim je izgubio vodeći stručnjak, Jacques - cool auto.

Sezona je počela, a on je pokazao da je konkurencija samo između „McLaren” i „Ferrari”. Pilot, u stvari, bila je to borba sa strojem, a ne rivali.

Villeneuve, unatoč svim njegovim naporima, nije mogao postati prvak, ali u gotovo svakoj utrci upisali pravilno ukazuje. Bilo je problema ne samo s autom, ali i sa tehničara koji nisu favoriziraju svoje pilote. Svi su išli na činjenicu da je od ove ekipe, „Formula 1” morali napustiti.

Stvaranje British American Racing

U proljeće 1999. godine, ovaj tim počeli utrke. Nažalost, nitko od utrke i nisu uspjeli. Jacques je bilo dobro u kvalifikacijama, ali u utrci do cilja došao rijetko. Kao rezultat toga, to nije postigao niti jedan bod.

Sljedeće sezone je bio uspješniji, ali ne previše. Nakon nekog vremena došlo je do promjene u upravljanju tim, i Villeneuve je bio bez posla. Napustio je „stabilna” u 2003. godini.

Od 2004. godine, pod 2006. kanadski igrao u timu kao što su Renault, Sauber-Petronas, BMW Sauber, koji ipak nije postigao značajne rezultate za sebe.

Utrke u touring serija

U 2007. godini, Jacques kreće u utrku pod nazivom „24 sata Le Mansa”, koja se zalaže za „Peugeot”. Villeneuve i njegovi drugovi bio je drugi, ali nisu stigli do cilja, nakon što je sišao iz utrke zbog tehničkih problema. Prije početka natjecanja navedenog kanadski voditelj Kreyg Pollok rekao Villeneuve želi postaviti svjetski rekord po broju osvojenih utrka serije.

Sljedeće godine, Jack je ponovno sudjeluje u natjecanju „24 sata Le Mansa”. On je bio u kočiji zajedno s Marc Gene i Nicolasa Minassyanom. Sportaši pouzdano išao na prvo mjesto kada je utrka vrijeme intervenirao. Kao rezultat toga, automobil „Peugeot” brzo počeo gubiti prednost proširenje, a ujutro sljedećeg dana su brzo pretekao suparnika u lice „Audi”. Krajnji rezultat za Villeneuve i partnera postao je drugo mjesto.

Evo ga - Zhak Vilnev. „Formula 1” još uvijek ima onih utrka u kojoj je postao najpoznatiji i poznati za to. Iako Kanadski danas više nije valjan vozač, ali on je zapamćen i poštovan kao jedan od najistaknutijih pilota „Royal utrke” za vrijeme trajanja njihovog postojanja.

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.