Sport i fitnessVojska

Vladimer khinchegashvili, hrvanje: Olimpijske igre

Jedan od danas najpopularnijih gruzijskih sportaša - vladimer khinchegashvili. Hrvanje donijela mu poštovanje i priznanje u hrvanje zajednici. Na Olimpijskim igrama u 2012. godini gruzijski sportaš osvojio je srebrnu medalju, govoreći u kategoriji do 55 kilograma. A na iduće igre sam bio u mogućnosti pobijediti.

Biografija sportaša

Godine 1991. rođen vladimer khinchegashvili. Hrvanje je postala njegova strast od djetinjstva. Sudjelovati u ovom sportu počeo u rodnom Gori. Trenutno je član lokalne sportskog kluba „Dinamo”. On je odrastao u malom selu stotinjak kilometara od glavnog grada - Tbilisi. Na istočnoj Gruziji.

Strast i ljubav prema sportu je usadio njegov otac, koji je također bio uključen u slobodno hrvanje. I na visokoj razini. Konkretno, on je postao pobjednik mladih svjetskim i europskim prvenstvima.

Vladimir bio dijete odlučila krenuti njegovim stopama. Dakle, za dugo vremena da pati nad izborom sekcije sportskog nije bilo potrebno. Među svojim prvim trenerom je bio njegov otac Arkadij i Nugzar Shireli.

Prvi uspjeh na domaćoj sceni nije trebalo dugo čekati, a uskoro su slijedili i pobjede na međunarodnoj razini. Godine 2011. osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu vladimer khinchegashvili. Hrvanje donijela mu je nagradu u njemačkom gradu Dortmundu. Tijekom turnira gruzijski sportaš ima jak protivnik. Zaustavite ga mogao samo ruski Jamal dzhamal otarsultanov u obračun.

Obitelj Vladimira bio najstarije dijete, ali on ima sestru, s kojim je uvijek održava odnose.

Olimpijske igre u Londonu

U 2012. godini hrvač vladimer khinchegashvili prvo otišao na Olimpijskim igrama. Gruzijski sportaš stigao na događaj u Londonu. Gruzija predstavljen na olimpijskim igrama je vrlo bitka vrijedna ekipa u borbi, koji je na kraju osvojio 6 medalja. Međutim, nije zlato nije bio među njima. Bio sam iznimka i vladimer khinchegashvili. Hrvanje na igrama je predstavljen u 7 težinskih kategorija. Vladimer khinchegashvili pojavio u najlakši kategoriji, ne teži od 55 kg među sportašima.

Na turniru je uzeo preko Europske kvalifikacije s Turk Ahmet Peker. U Londonu, gruzijski prvi preuzeo egipatski Ibragimom Farahom, a zatim preko Bugarske Radoslav Velikovs i indijske Amit Kumar. U polufinalu je suočen s velikim ime japanskog hrvača Shinichi Yumoto, koji vladimer khinchegashvili osvojio.

U borbi za zlatnu medalju sa ruskim Gruzijci konvergentne Otarsultanovym Jamal, koji je već osvojio tri europska prvenstva. Meč je završio u korist Rusa. Njegov prvi olimpijske medalje osvojili Hinchegashvili Vladimire. Borba mu je donio slavu u cijeloj zemlji.

U ukupnom poretku na Olimpijskim igrama prvi put postao Rusi osvojili 11 medalja, uključujući 4 zlata. Gruzija je postala deveta sa tri srebrne i tri brončane medalje.

Prelazak na drugu kategoriju težine

U 2013. vladimer khinchegashvili počela nastupati u svojoj novoj grupi mase - do 60 kilograma. Europsko prvenstvo ove sezone održan je u njegovoj domovini - u Tbilisiju.

Važno je napomenuti da je u kategoriji do 55 kg pobijedio je njegov suigrač George Edisherashvili. Junak ovog članka je došao do polufinala, gdje se susreo s ruskim Opan Satomi, tri vremenu europskog prvaka. Gruzijci izgubio i bio zadovoljan s brončanom medaljom.

europski prvak

U 2014. je počeo djelovati u novoj grupi mase vladimer khinchegashvili. Pravila Hrvanje federacije je izmijenjen, a sportaš nije bio teži od 57 kilograma među suparnicima.

Europsko prvenstvo po novim pravilima dogodio u gradu Vantaa, Finska. Općenito, gruzijski tim poštovati ovaj turnir za sebe kao neuspjeh. Samo dva člana reprezentacije na postolju. Konstantin Habalashvili bio treći u kategoriji do 65 kilograma, ali vladimer khinchegashvili prvi put u svojoj karijeri osvojio Europsko prvenstvo.

U odlučujuću bitku, bio je jači borac iz Monaka Gennadiya Tulbya, rodom iz Moldavije.

Srebro u Taškentu

Potvrda vaš razred je bio na SP vladimer khinchegashvili. Oseti (Vladimir ima Ossetian korijene) stigao na turnir među najjačim borcima u svijetu u Taškentu, glavnom gradu Uzbekistana.

Turnir je bio trijumf ruskog tima koji je osvojio, nakon što je osvojio 15 medalja, od kojih je 6 zlato. Nogometna reprezentacija Gruzije bila samo jedna nagrada. Ona je osvojila svoju vladimer khinchegashvili.

U težinskoj kategoriji do 57 kilograma, izgubio je u finalu jedini predstavnik gena IL Korejski Yang Demokratske Narodne Republike, brončana medalja na Olimpijskim igrama u Londonu.

Trijumf u Las Vegasu

Nova stranica u svojoj sportskoj karijeri vladimer khinchegashvili otvoren u 2015, kada je otišao na Svjetsko prvenstvo u SAD-u Las Vegas. Na turniru je došao do čina jednog od favorita za naslov prvaka, što je da se smatra svaki protivnik.

U ovom trenutku na turniru igrao 24 kompleta medalja. I to je stroga granica - u svakoj težinskoj kategoriji za jednu zemlju može zastupati samo jedan član.

U ukupnoj borbi izbio između Rusa i Amerikanaca, koji su na kraju osvojili 4 zlatne medalje. Međutim, samo je ruski tim dobitna je više (14 vs 7), tako da je to ona i ode u prvom redu tim. Broj nagrada i istaknutih Ukrajinaca - oni 9 medalja. Ukupno na postolju podignutom predstavnici 29 članica.

Gruzijci osvojio samo jedan gold. To u riznici svoje momčadi doveo vladimer khinchegashvili. Govorio je u kategoriji do 57 kilograma. U polufinalu u tvrdoj borbi uspio je pobijediti Mongola Erdenebatyna Behbayara.

Zlato vladimer khinchegashvili igrao s iranskim Hassan Rahimi. Gruzijski hrvač osvojio prvo svjetsko prvenstvo.

Prvenstvo u Rigi

Prije sljedećih ljetnih Olimpijskih igara, najvažnije je Europsko prvenstvo 2016. u borbi. To je mjesto u glavnom gradu Latvije - Rigi. Gruzijski tim pokazao sjajan rezultat. U ekipnom natjecanju u hrvanju na mjestima Gruzijci osvojio prvo mjesto, pobijedivši čak i ruski sportaši.

Samo u medalja poretku zauzeo je drugo mjesto Gruzija. Na Europskom prvenstvu imaju 9 medalja, uključujući i 3 zlata, 2 srebra i 4 bronce. Ruska reprezentacija osvojila 12 nagrada, od kojih je sedam zlatnih, jedna srebrna i četiri brončana.

выступал Владимир Хинчегашвили. U težinskoj kategoriji do 61 kilograma djelovao vladimer khinchegashvili. Završnica je bila teška za njega, on se protivio bjelorusku George Kaliev. Nakon uvjeren pobjede u polufinalu rumunjskom Ivan Guydea Gruzijci susreo jak otpor u obračun. To je uspio osvojiti samo odlukom sudaca.

Tako je u svom prase banka je drugi u karijeri, svjetsko zlato.

Olimpijske igre u Riju

U kolovozu 2016 vladimer khinchegashvili ode u drugi Olimpijskim igrama u svojoj sportske karijere. U borbi je odigrao 18 setova od nagrada za koje ušao u sukob gotovo 350 sportaša iz cijelog svijeta.

Odlična prilika da se potvrdi superiornost njegova grupi mase postala OI-2016. Hrvanje, vladimer khinchegashvili mnogi su već bili sinonimi. Nakon neuspjeha prije 4 godine, gruzijski sportaš imao namjeru osvetiti.

Unatoč činjenici da je prije turnira bio je nazvan favorit №1 svaka borba je temeljito priprema. Najvjerojatnije su njegovi protivnici bili da se azerbajdžanski Gadzhi Aliev, dvostruki svjetski prvak, iranski Hassan Rahimi Mongolija Erdenebatyna Behbayara i sjevernokorejski Yang Kyong-Il. Svi oni vladimer khinchegashvili sastali u različitim fazama karijere - i pobijedio, i izgubio.

Također je nemoguće ignorirati tamne konje prvenstva. Rusi Viktor Lebedev, dvostruki svjetski prvak, kubanski Yowlys Bonne i aktualni europski prvak Vladimir Dubov.

Put do pobjede

Put do finala nije bilo lako, ali je prevladao vladimer khinchegashvili. Olimpijada još jednom dokazao da selice borbe ne događaju ovdje.

U polufinalu je gruzijski borac pobijedio je Aliyev. No, u finalu je protiv sportašu, koji nitko nije shvaćao ozbiljno prije turnira. Japanski Ray Higuchi.

Vladimer khinchegashvili pobijedio na bodove. Sada rang olimpijski prvak, on se priprema za naredne počinje.