Sport i fitnessNogomet

Najbrži penta-trik u povijesti nogometa

Mnogi ljudi koji nisu posebno prosvijetljeni u nogometu misle da je penta-trik rijedak i iznenađujući fenomen. Da, doista, ne može se izdati mnogima. Međutim, povijest zna dovoljno slučajeva kada su igrači postigli pet sjajnih ciljeva u mreži protivničke mreže. Pa, najpoznatije one treba reći.

Najviše "svježih" zapisa

Nedavno, 23. rujna 2015., Robert Lewandowski, igrač Bayern Munchena, zamijenjen je u drugoj polovici. Tada je njemački klub izgubio 1: 0 protivniku, "Wolfsburgu". Međutim, Lewandowski je izašao i za manje od deset minuta postigao pet golova na protivnički vratima. Bila je to nevjerojatna utakmica, koju su se navijači dugo vremena sjećali igrača.

Doslovno dva tjedna kasnije, Sergio Aguero, igrač "Manchester Citya" ponovio je postignuće "poljski strojni topnik", kako je Robert dobio nadimak. 3. listopada osvojio je pet golova za redom na vratima FC "Newcastle". Također je bio impresivan penta-trik. Nije poznato što je utjecalo na takvu "aktivnost" igrača. Sreća, koncentracija, koncentracija, želja, motivacija, odsutni suparnici - opcije su mase, a možda i sve zajedno. Ali jedna stvar se može sa sigurnošću reći - pet golova postignutih od strane jednog nogometaša nije rijetkost. I to se može vidjeti u primjerima.

Najsvjetlije snimke

Dakle, najbrži pent-trik u nogometu pripada Robertu Lewandowskom. A što je s ostalim postignućima? Mnogo ih je. Bas Dost iz FC Heerenveena osmišljen je, iako ne najbrži penta-trik, ali, barem, spektakularan. 5: 0 - i "Excelsior" poražen.

Jermain Defoe iz Tottenham Hotspura autor je prvog Penta trikta u novom tisućljeću i, u kombinaciji, treće takvo postignuće u cijeloj povijesti Premier lige. Bilo je to 2009. godine u utakmici protiv FC Wigan.

Dimitar Berbatov u 2010 protiv "Blackburn Rovers" izdao je prekrasan penta-trik, počevši od druge minute utakmice i završavši sa sedamdesetom. Tako je postao najbolji strijelac ove sezone.

Miroslav Klose, igrač "Lazio", za 39 minuta utakmice osvojio je "Bologna" pet prekrasnih golova. Ovo je prvi takav događaj u posljednjih 27 godina, kao i treći penta-trik u povijesti Serie A.

Carlos Eduardo, igrač "Nice", zabio je momčad "Gingam" 5 dobrih ciljeva - od 12 minuta do šezdeset četvrtine. I konačno, Luis Adriano, igrajući se u "Miner" protiv slabe i nepretenciozne BATE, pet puta je udario vrata bjeloruskih rivala.

Trikovi triju slavnih osoba

I konačno je vrijedno razgovarati o postignućima tri igrača koji se smatraju najpopularnijim i najpoznatijim. Prvi je Cristiano Ronaldo. Na vratima FC Espanyol osmislio je pet golova, a jedan od njih izveden je iz kaznenog mjesta. Valja napomenuti da je to drugi takav trik Ronaldo. Iste godine, nešto ranije, već je izdao penta-trik "Granada". Ali "Espanyol" - protivnik je teži.

Sljedeća je Ramadel Falcao, koji je za 43 minute postigao 5 golova u mreži "Deportivo". 2012 je vrijeme kada je igrač užasava cijelu nogometnu Europu.

I, naravno, Leo Messi i njegov fenomenalni pet golova postigli su cilj "Bayera" u Ligi prvaka - najprestižnijeg klupskog turnira. Nogomet je vrlo elegantno "potpisan" nekoliko puta za redom na vratima protivnika. I bilo je uzbudljivo.

Pa, možete pogoditi da još uvijek ima puno nevjerojatnih penta trikova ispred nas, jer nogomet je igra koja stalno iznenađuje. Ostaje samo pratiti utakmice!

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.