Sport i fitnessNogomet

Svjetsko prvenstvo u nogometu 1998. Ekipe, rezultati

1998 Svjetsko prvenstvo u nogometu održano je u Francuskoj, u nekoliko gradova, a poslije svake druge vrhunske klubove iz cijelog svijeta, što predstavlja čast svoje zemlje. No, pobjeda bi samo jedan, pa su se borili s punom snagom u posljednjim sekundama borbe za svaku loptu. Ovo prvenstvo je šesnaesti u povijesti, a on je održana kao i obično u ljeto. Pjesma Kup života Ricky Martin (engleska verzija njegovog hit La Copa de la Vida) - službenu himnu za 1998 FIFA World Cup. Da li je ovaj turnir bio drugačiji od svih prethodnih? On je ne samo različita, ali je revolucionarna promijenilo otkako finalu turnira po prvi put bio je dvadeset i četiri ekipe, čak trideset i dvije. Međutim, Svjetsko prvenstvo 1998. godine sjetio, naravno, ne samo to, nego i ogroman broj uzbudljivih utakmica.

mjesto održavanja

Svaka osoba je potpuno sam, što domaćin Svjetskog kupa nogomet u 1998 - što se dogodilo u Francuskoj. Ali, to je vrijedno napomenuti da je utakmica završnom dijelu turnira održava se jednom u deset gradova diljem zemlje. U tom slučaju uključeni su kao veliki stadioni, kao što su „Velodrome” u Marseilleu (60 milijuna gledatelja) i „Parc des Princes” u Parizu (49 tisuća ljudi), i male - „Parc Lescure” u Bordeauxu i „La Mosson” u Montpellier (koji ne sadrži više od 35 tisuća gledatelja). Najveći stadion turnira bio „Stade de France” u Sen Deni, koji broji 80.000 gledatelja. Kao što možete vidjeti, grad i stadion u kojem je održan prvenstvo, bili su vrlo raznoliki, ali oni dijele duh turnira, koji se održava za mjesec dana sve samo noge iznad zemlje. Francuski Zakorjenjivanje za svoju reprezentaciju, ali i veliki broj ljudi iz drugih zemalja došli podržati svoje favorite.

skupina faza

Svjetsko prvenstvo u nogometu 1998. godine, kao što znate, je proširena na 32 klubova - odnosno, a broj grupa povećan je na osam. Kao rezultat toga, iz svake skupine dvije naredbe, koje su tada igrali zajedno u završnoj 1/8. U skupini A su favoriti prvenstva u brazilske tvrtke Norvežani i škotske Marokanci. Očekivani iz grupe otišao Brazilaca i Norvešku sa šest i pet bodova, odnosno.

U skupini B bili su Čileanci, Talijani, Austrijanci i Cameroonians, ni ovdje nije bilo iznenađenja - Talijani i Čileanci iz grupe, da je reprezentacija Čilea je napravio jedva, nakon igranja tri utakmice neriješeno, iako očekujem od njega još mnogo toga.

U skupini C su bili domaćini prvenstva, koje se lako prošao u sljedeći krug, osvojivši sve utakmice pobjeda. Francuska tvrtka napravila Danci, ostavljajući iza Južne Afrike i Saudijske Arabije. No, u skupini D je imao prvo iznenađenje - u playoffu nije ostavio španjolsku momčad koja je izgubila na otvaranju prvenstva, reprezentaciju Nigerije, koji je na kraju osvojio prvo mjesto u skupini, dok je drugi pokazao Paragvaja. Bugarska sa jednom trenutku završio na posljednjem mjestu. U skupini E je vrlo široka bitku, a sve do nedavno nije bilo jasno tko će biti pušten u doigravanju. Kao rezultat toga, s istim brojem bodova u sljedeću fazu i mi prošli nizozemski meksički i belgijski Sjeverna Koreja je letio iz turnira.

U skupini F gotovo sve to je bilo jasno od početka - Njemačka i Jugoslavija su bili vrlo jaki, samo su Sjedinjene Države mogle bi ih barem neke konkurencije - ali nisu uspjeli, kao i Iran. Još jedan neočekivani proboj je došao u skupini G - rumunjski reprezentativac bio jak, i u grupi s Engleskom, Kolumbiji i Tunisu, to nagoviještena teško borba za opstanak. Ali na kraju su Rumunji bili prvi, ostavljajući iza Kolumbijaca, budući da je britanska na drugoj poziciji. Pa, u posljednjoj skupini - H - Argentinci tiho odnosu na prvo mjesto, Hrvati iz drugog, dok Japan i Jamajka su lijevo iz turnira. Nakon grupne faze Svjetskog kupa 1998., preselio se u fazi 1/8 finala.

1/8 finala

U ovoj fazi nogometne reprezentacije, koji je prva dva mjesta u svojim grupama, igrale međusobno „u letu”. Kako igrati jednu utakmicu, a pobjednik ide na sljedeću fazu turnira. Turnir omiljena Brazil reprezentacija pobijedila je Čile tim s teškom rezultatom 4: 1, zahvaljujući dvostrukom Sampaio i Ronaldo i njihovim budućim protivnicima Danci porazili Nigerijci s istim rezultatom - i ugledni Moeller, Laudrup, pijesak i Helveg. Gollancz s mnogo poteškoća pretučen Jugoslavene - 2: 1, Bergkamp otvorio bodovanje, Komljenović izjednačio, a tek druga minuta dodano Davids oteo pobjedu za svoj tim.

Utakmica ispostavilo se da su Britanci i Argentinci su vrlo spektakularno - na samom početku utakmice timovi razmjenjuju zabio jedanaesterac, a zatim Owen donio Englesku naprijed, Sanetti izjednačio. Na kraju, sve je odlučeno u izvođenju jedanaesteraca, gdje su Argentinci bili sretniji. Talijani u njegov zaštitni znak catenaccio stilu pobijedili Norvežane 1: 0 (gol zabio je Vieri), a Francuzi su pretrpjeli šok na stadionu „Stade Bollaert-Delelis”, koji će se pamtiti dugo vremena - u regularnom vremenu utakmice protiv Paragvaj ciljeva nije bilo, i to samo u druga doda pola Blanc bio u mogućnosti postići zlatni gol. Nijemci iznenada je počeo popuštati tijekom utakmice Meksikanaca, ali Klinsmann i Bierhoff mogao odlučiti ishod u korist njemačke reprezentacije. Pa, Hrvati su pobijedili Rumunje s rezultatom 1: 0 - Šuker zabio jedini pogodak sa bijele točke. U skladu s propisima turnira, nogometne momčadi već znaju svoje protivnike u sljedeću fazu.

1/4 finala

Vrlo zanimljiva utakmica dao navijače ekipe Brazila i Danske - već u drugoj minuti Jorgensen donio Dancima naprijed, ali Bebeto je izjednačio deset minuta kasnije. Zatim Rivaldo zabio drugi gol od Danaca, koji su u drugoj polovici su bili u mogućnosti da rezultat je izjednačio napore Laudrup, ali Rivaldo zabio dvaput i vodio Brazilci u polufinalu - 3: 2. Nizozemski ponovio svoje prijašnje utakmicu, ali protiv Argentine kao suparnici - Kluivert prvo zabio, ali nakon pet minuta Lopez izjednačio, a samo u vrijeme obustave u posljednje tri minute Bergkamp je izvukao pobjedu. Francuzi su također imali sličnu utakmicu, nisu uspjeli otkriti pobjednika protiv Italije u glavnom i dodatnom vremenu. No, domaćini osvojili na penale, dok je odlučujući trenutak Di Biagio pogodio vratnicu. No, u posljednjoj utakmici iznenađenje je Hrvate koji utakmica odigrana bez golova poraz od Nijemaca s rezultatom 3: 0 (golova Jarni, Vlaović i Šuker).

1/2 finala

U polufinale su se dvije nevjerojatne borbe, te je utvrdio da dvije momčadi, te su identificirali dvije ekipe koje će igrati u utakmici za treće mjesto. U utakmici nizozemskog i brazilski Ronaldo otvorio bodovanje i Nizozemska reprezentacija nije uspjela izjednačiti svoje samo tri minute prije kraja susreta - bio je strijelac Kluivert. U jedanaesteraca junak dana bio je Taffarel, brazilski vratar, koji je pogodio dva od četiri udara Nizozemci, dok su Brazilci provode sve četiri. Prva polovica utakmice Francuzi i Hrvati prošli bez golova, ali drugi je počeo vrlo pametno - na 46 minuta otvorio postigao Šukera i 47 Thuram je izjednačio. A isto Thuram, koji je postao junak utakmice, iznio u Francuskoj, pa je pobijedio 2: 1, ostavljajući rezultat u finalu.

Utakmica za treće mjesto

Utakmica za treće mjesto je zauzeto - Hrvatska je povela već u 13. minuti zahvaljujući gol Prosinečkog, ali nakon osam minuta Zenden izjednačio. 35 minuta Šuker Hrvati opet vodio prema naprijed, a prije kraja utakmice, rezultat je ostao nepromijenjen - 2: 1, hrvatska reprezentacija osvojila je brončanu medalju.

finale

Pa, konačno između domaćina i favorite bio iznenađujuće jednostrana. Već u prvoj polovici, Zinedine Zidane zabio dvaput u Taffarel vratima, au trećoj minuti dodanog Emmanuel Petit, pokopan Brazilaca - 3: 0, a Francuzi osvojiti dom Svjetskog kupa.

Najbolji strijelac

Davor Šuker Hrvatske reprezentacije bio je najbolji strijelac turnira, postigavši šest golova u sedam utakmica. Ali, to je također napomenuti Kristiana Veri i Gabriel Batistuta, koji je pobjegao iz Shuker samo jedna lopta, ali je proveo dvije utakmice manje.

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.