Novosti i društvoSlavne osobe

Heikki Kovalainen: biografija, fotografije

S obzirom na Finsku, postoji stereotip da su ljudi sa sjevera u zemlji spor i ležerno. Međutim, ovaj mali skandinavski Republika dosljedno isporučena F1 utrka i poletan brze vozače. Mika Häkkinen, Kimi Raikkonen - ovi Finci su reagirala u glavnim ulogama u najjačoj serija utrka na svijetu. Među njegovim slavnim sunarodnjacima nije toliko vidljiv Heikki Kovalainen Renault vozač momčadi, McLaren, Lotus-Caterham. Karijeru je započeo kao, dovršite njegovu prvu sezonu u prvih deset, ali onda, bez sponzorstva, bio prisiljen surađivati s ne jako čvrste tim i više nije uvrštena među najjača.

Put u F1

Praktički svi najjači skijaša svijeta je počeo svoju karijeru u karting. Na malim otvorenim pisaće čak i djeca mogu brusiti svoje vozačke vještine. Pratio sam ovaj put i Heikki Kovalainen, čija je rano godina je prošlo na karting krug. Počeo Utrke motora već deset godina, dosegnuvši dobar napredak. Godine 1999. postao je drugi u zemlji, a godinu dana kasnije osvojio je skandinavski prvenstvo. On je također postignut modnih pista na svijetu, postajući brončana medalja na svijetu.

Sljedeća faza u biografiji Heikki postala koji su uključeni u britanskoj Formuli Renault serije. Ambiciozan pridošlica agresivno i hrabro radili na stazi, nije oklijevao konkurenciji iskusnijih natjecatelja. U svojoj prvoj sezoni, Heikki osvojio dvije utrke i završio godinu na završnom četvrtom mjestu.

Mladi Finac je privukao pažnju Renault, te je uključen u sponzorskim grupi. Sezona 2002 Heikki Kovalainen je već počela utrka u Formuli 3. Tu je također bio u glavnim ulogama i redovito pobijedila na pozornicama trkaće serije.

Debi u Royal serije

Mladi finski vozač ubrzo eskalirala razinu manjih verzija utrkama, a 2005. je bio pozvan kao test pilot u Renault tima za testiranje automobila francuskog tima. Tijekom 2006. godine, Heikki Kovalainen savjesno rana krugova na strojevima iz svog novog tima, koji radi u ukupno 28 000 km.

U 2007, francuski „stabilna” ostavila vođa Fernando Alonso, koji je preferirao drugu ekipu i Renault rukovoditelji su odlučili staviti u perspektivu Finn, to prevodio u prvi tim. Prva faza Grand Prix Kovalainen je proveo prilično nervozan i napravio neke greške i završiti utrku na desetom mjestu. Međutim, drugi događaj sezone u Maleziji, uspio je završiti osmi, dobiva svoje prve bodove u poretku prvenstva.

Cool i uvjeren Heikki Kovalainen vrlo glatko provodi prvu sezonu. On je čak mogao postati prvi vozač u povijesti Formule 1, koji je u svojoj prvoj sezoni završili u svim fazama. Međutim, na pozornici u Brazilu, njegov automobil pretrpio ozbiljnu štetu na stroju Schumacher i finski trkač fizzled. Kao rezultat toga, on je ponovio rekord Tiago Monteiro, koji ispravno održanoj 16 utrke u svojoj prvoj sezoni.

promjena tim

Fernando Alonso, koji se pridružio u McLarenu, nije mogao pronaći zajednički jezik s voditeljima i partnerima novog tima. Kao rezultat toga, on je odlučio da se vrati u Renault, s kojom je imao ugodne uspomene sezone prvenstvo. Dva „stabilna” napravio svojevrsnu rokada, što je rezultiralo Alonso pridružio francuski tim, a Heikki Kovalainen preselio u McLaren.

2008. godina bila najuspješnija u karijeri finskog pilota. Bilo je u toj godini bio je prvi i zadnji put u životu bio u mogućnosti osvojiti etapu Grand Prix, pobjede u Mađarskoj, nekoliko puta popela i na postolje.

Prva utrka sezone u Australiji, Heykki Kovalaynen počeo šok, uzimajući u zamahu peto mjesto. Već na sljedećoj fazi u Maleziji, postao je treći i otišao do podija.

Mađarski Grand Prix je postao glavni događaj u karijeri jednog sportaša. Staza u Budimpešti uvijek se smatra jednom od najvažnijih podmukao u Formuli-1. To je napunjen sa preokretima i daje malo prostora za duge velike brzine vožnje. Vješto manevriranje u zavojima, Heikki Kovalainen pobijedio Felipe Massa, koji se pokvario motor, a osvojio je prvu utrku u karijeri.

U toku sezone Finac opet bio u stanju popeti se na pobjedničko postolje, postaje drugi u Italiji, a završio godinu na završnom sedmom mjestu.

Pad u rezultatima

2009 je vrijeme Brawn tim i McLaren gotovo nisu uključeni u naslovnoj utrke. Kvarovi piloti otjerao britanski tim iz rane faze. Ni Hamilton, niti Heikki Kovalainen nije mogao za prva utrka i ulazak u top 10. Posljednja također fizzled u prvoj fazi nakon sudara na prvom Grand Prix u Australiji.

Na sljedećoj utrci u Maleziji Heikki okrenuo na prvom krugu, a on završio među posljednjima. Onda on čini malo oporavio, redovito bodove, no nije mogao popeti na pobjedničko postolje.

McLaren vođe bili zadovoljni s obavljanjem njegove kopilota, a iskoristio je odlazak prvak Jenson Button u Brawn, pozivajući ga da joj umjesto finske racer.

Fotografije Heikki se pojavila na stranicama sportskih publikacija, ali njegova naknadna karijera bila ugrožena. Jahač nije imao sponzorstvo od velikih tvrtki i nije mogao računati na suradnju s vodećim „stabilna” Formule-1.

Pokušaj ponovo pokrenuti karijeru

U 2010. godini, Formula 1 se pojavio pohađati tri nove momčadi. Tony Fernandes, vlasnik Lotus odlučio pozvati iskusne pilote i koriste usluge Jarno Trulli i Heikki. Mogućnosti početnik kraljevski trkaće serije bili mnogo skromniji čudovišta poput „Ferrari”, „Mercedes”, a na finskom pilotu je elementarna nemaju tehničke mogućnosti za svoj novi automobil da se natječu s vodećim vozačima i sudjelovati u borbi za naslov prvaka.

Tijekom tri godine koje je proveo u novom timu, Heikki Kovalainen nikada nije popeo na postolje i nije mogao ni završiti jednu utrku s regrutiranih naočale. Najveći uspjeh u godinama za njega bio dvanaesti mjesto u Grand Prix u Japanu.

U 2013, Lotus vlasnici nezadovoljni rezultatima svoje ekipe, odlučili su promijeniti svoju politiku i počela regrutirati poznate i popularne cure. Finn je bio bez posla neko vrijeme, ali onda nakon svega, bio pozvan da postane test pilota i počeo doživjeti nove značajke high-speed strojeva.