Sport i fitnessNogomet

EURO 2000 rezultati i činjenice

EURO 2000 uzeo dvije zemlje - Belgiji i Nizozemskoj. To se dogodilo prvi put u povijesti. 11. Europsko prvenstvo je uzbudljivije od turnira u 1996. Sudjeluju ekipe na UEFA EURO 2000, bilo je 16. Montažni zadovoljan publiku uzbudljivu utakmicu s nepredvidivim ishodima. Mnogi slabe ekipe bili u mogućnosti predstaviti senzaciju, igranje zvjezdane kompozicije. EURO-2000 ruski tim nije mogao izaći.

kvalifikacijski

To nije bilo u kvalifikacije osjeta. Najzanimljiviji skupina započela je u Francuskoj, Ukrajini, Rusiji, Islandu, Armenije, Andore. Za postizanje borio četiri momčadi. Tri počinju igre za Rusiju su se pogreške. No, tada je tim bio u mogućnosti dati snažan niz od šest utakmica. U finalu Rusije, pogriješili, iza Ukrajine, koja je kasnije dao način da se Slovenija u play-off. Francuska je otišao na Euro 2000 s prvog mjesta.

skupina A

Skupina uključuje: Portugal, Rumunjska, Engleska i Njemačka.

U grupnoj fazi Rumunjske reprezentacije je nešto nevjerojatno. Uspjela je pobijediti Englesku s rezultatom od 3: 2, a igrao neriješeno s Njemačkom. Samo Portugal je bio u mogućnosti da se zaustavi Rumunje. Vrlo slabo djelovao Engleska, nakon što je osvojio samo pobjedu. Neuspjeh je Njemačka, nakon što je izgubio dvije utakmice i nacrtana. Ova razina igre od Nijemaca u nogometu UEFA EURO 2000 nije očekivala nikoga.

U doigravanju izvan Portugala i Rumunjske.

skupina B

U grupi su bili: Italija, Švedska, Belgija i Turska.

Nema senzacija. Italija kao favorita, uzeo, prvo mjesto, sa svijetlim igra nije. Za drugo mjesto u ostatku ekipe bore skupinu. Belgijanci dobro započeli, pobijedivši Švedsku u prvoj utakmici, ali onda da se uspori i dao put do Turaka 0: 2, da ih se pusti na drugo mjesto.

U doigravanju je otišao u Italiju i Tursku.

skupina C

U grupi su bili: Španjolska, Jugoslavija, Norveška i Slovenija.

Španjolska je u skupini je trebao biti jasan favorit. Međutim, to se nije dogodilo. EURO 2000 nogomet će biti zapamćena po svojoj nejasna početka. U prvoj utakmici momčad izgubila u Norveškoj s rezultatom od 1: 0. Slovenija nije dala senzacije, gubi 2: 1. Za izlaz iz doigravanja Španjolska morala pobijediti Jugoslaviju. Do 90. minute Jugoslavije na čelu s rezultatom od 3: 2. Na početku ekstra-vremenskom kaznom u usporedbi sa Španjolcima putem, ali to nije dovoljno. U posljednjim sekundama Španjolskoj uspjeli raditi čudo bodovanje četvrti gol.

U doigravanju prošle Španjolskoj i Jugoslaviji.

skupina D

U grupi su bili: Nizozemska, Francuska, Češka i Danska.

Utakmice u skupini bit će zapamćen ne samo uzbudljivu igru, ali i skandal sudaca. Dvoboj Nizozemska, Češka je održan u neizvjesnosti. Češka je vodio igru i utakmica je došao do kraja. Činilo se da je Nizozemska odbiti. Na kraju igre za vrlo upitne prekršaj suca postavljen je jedanaesterac, koji je proveden.

Stigli su do doigravanja Nizozemskoj i Francuskoj.

četvrt-finale

Utakmica Španjolska-Francuska je bila najzanimljivija u Euro 2000 četvrtfinalu. Sastavi obje ekipe bio je impresivan. Španjolska je započela vrlo pouzdano, odmah stvorio nekoliko opasnih trenutaka na vratima francuskom, ali vratar pouzdano reproducirati. U jednom trenutku Djorkaeff čini standard i Zidane šalje loptu u gornjem kutu. Pet minuta kasnije, Španjolska i zaradio bijele točke. Djorkaeff u zadnji tren opet preuzima Francusku naprijed. Na samom kraju Španjolska ima priliku, ali Raúl nije uspio zabiti s „točke”.

Dvoboj Nizozemska, Jugoslavija će biti uzbudljivo. Nizozemski prije utakmice ne smatra jasni favoriti, osim toga, mnogi ih ne vide u polufinalu. Međutim, Jugoslavija, koja je pokazala da je skupina nevjerojatnu igru, bio uništen od Nizozemaca. Mnogi analitičari nisu mogli objasniti ovaj neuspjeh. Nizozemska je također održao najbolju igru na turniru, pobijedio s rezultatom od 6: 1.

Rumunjska je u opoziciji nisu uspjeli iznenaditi s Italijom. Od tima koji je uspio pobijediti Englesku u skupini, očekivali smo više. Totti i Inzaghi zabio loptu, Rumunjska poslao kući. Unprepossessing igra isticao George Hadzhi, koji je u drugoj polovici primio dva žuta kartona.

U utakmici Portugal-Turska favorit je očito. Nuno Gomes postigao dva puta, bacio Turke iz turnira. Turske izlaz u playoffu je već veliki uspjeh, tako da nezadovoljnih krikovi navijača nije bilo.

polufinale

Dvoboj između Nizozemske i Italije bio je ukras turnira. Ovo nije konačna UEFA EURO 2000, ali ne zaostaje za rasplamsati. Favoriti su smatrani nizozemski. Imali su najsjajnije napad koji je već uspio impresionirati publiku. Italija protiv uravnotežen obranu. Talijani su morali igrati s deset muškaraca iz 34. minute. Dvije kazne izrečene u Toldo vratima, ali igra čuvar i Rod ostavila Talijane u igri. Sve je odlučeno u izvođenju jedanaesteraca, a Italija je stabilniji i prošao dalje.

U utakmici Portugal-Francuska prekinula drugi red. U glavnom vrijeme timovi zabio loptu i preselio u igri u ekstra. Na samom kraju je sudac dodjeljuje kaznu za kazneno djelo za koje imaju bočnu sudac. Zidane ispravno implementiran standard i doveo Francusku u finale.

EURO 2000 finale

Ova uzbudljiva UEFA nije imao preciznosti izblijedjele završiti. I tako se dogodilo. Na 55. minuti, Talijani su išli naprijed zahvaljujući cilj Delvecchio. Do kraja poluvremena su imali prednost. Na dodano minuti lopta je na vratima Italije. U produžecima Francuska je postigao „zlatni” pogodak i grabi trofej UEFA EURO 2000. Francuska-Italija - najzanimljivija utakmica je finale za mnogo godina.

Organizatori turnira donio ogroman profit. Utakmice posjećuju milijuni obožavatelja. EURO 2000 dao publici puno pozitivnih emocija i zanimljivih borbi.

Copyright © 2018 hr.birmiss.com. Theme powered by WordPress.